gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Пеколна завршница на битката за евровиза, ќе „врие“ на сите терени

Иако во битката за титула одамна е познато се, сепак, битката за излез за Европа ќе биде интересна како никогаш досега. Дури пет екипи, речиси со исти шанси влегуваат во пеколна пресметка за третата, а веројатно и за четвртата позиција која ќе води во Лига Европа. Во моментов Силекс има 46 бода, Работнички има 45, Академија Пандев 42, Ренова 41, а Шкупи 39. И ако чаирчани победат во заостанатиот меч со Пелистер дома, ќе се израмнат со пандевци на по 42 бода и потоа почнува пеколот. Ова е распоредот до крајот на сезоната во трката за место во Европа, а мора да се напомене дека и Силекс, а и Работнички имаат дуели и со загрозените, кои и тоа како имаат мотив да освојуваат бод(ови) за да го спасат својот прволигашки статус.

34 КОЛО: Академија Пандев – Работнички, Шкупи – Ренова, Победа – Силекс

35 КОЛО: Силекс – Работнички, Пелистер – Шкупи, Вардар – А. Пандев, Ренова - Шкендија

36 КОЛО: А. Пандев – Силекс, Шкупи – Вардар, Работнички – Скопје, Победа – Ренова

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1062
mod_vvisit_counterВчера1993
mod_vvisit_counterОваа недела18576
mod_vvisit_counterМинатата недела28117
mod_vvisit_counterОвој месец81162
mod_vvisit_counterМинатиот месец113854
mod_vvisit_counterВкупно10782293
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.