gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Учениците од СОУ „Митко Пенџуклиски“ направија еко-акција во „Карши бавча“

Учениците од втора година (угостителско-туристичка струка) организираа еко-акција во среда на локацијата „Карши Бавча“, место Амфитеатар. Со овој настан учениците од СОУ „Митко Пенџуклиски“ Кратово,  во соработка со училиштето и локалната самоуправа на општина Кратово, сакаа да ја подигнат свеста на локалното население околу јавната чистота и екологија во градот.

Фотографија на Митко Пенџуклиски - Кратово (средно училиште).

Фотографија на Митко Пенџуклиски - Кратово (средно училиште).

Фотографија на Митко Пенџуклиски - Кратово (средно училиште).

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2615
mod_vvisit_counterВчера2540
mod_vvisit_counterОваа недела12707
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец35395
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10514801
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.