gogo

A+ R A-


Зорле и Мусала добија детски игралишта со реквизити

Во кратовските населби Зорле и Мусала изградени се уште две детски игралишта за најмладите и опремени се со детски реквизити. Игралиштата се ограничени со бетонски рабници и тампонирани со дробен камен, направена е и приодна патека во површина од 10м2 со бехатон.

На самите две детски игралишта поставени се следните детски реквизити:

-лизгалка со скали за качување 

-вртелешка

-двојна лулашка

-клацкалка

-играчhttp://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2017/05/18296824_1129490987197310_913222292_o.jpgка на федер коњче

http://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2017/05/18297265_1129491047197304_2036330748_o.jpg

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска6029
mod_vvisit_counterВчера6550
mod_vvisit_counterОваа недела31508
mod_vvisit_counterМинатата недела40435
mod_vvisit_counterОвој месец139604
mod_vvisit_counterМинатиот месец119244
mod_vvisit_counterВкупно12172167
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.