gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Како телото се менува за да бебето дојде на свет (ВИДЕО)

trudnocaНа оваа снимка, анимација, претставно е породувањето и покажано зошто тоа претставува фантастичен момент.

Иако за раѓањето на децата воглавно се знае се, ваквото чудо секојпат воодушевува. На оваа снимка, анимација претставено е породување и покажува зошто ова претставува фантастичен момент.

Телото на мајката на неверојатен начин се прилагодува за да новороденчето може да мине низ влезот на каналот на матката.

http://www.dailymail.co.uk/video/health/video-1220288/Detailed-video-shows-exactly-baby-born.html

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2454
mod_vvisit_counterВчера2540
mod_vvisit_counterОваа недела12546
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец35234
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10514640
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.