gogo

Градска

Спорт

Несреќна елиминација на Силекс, Михајлов задоволен од прикажаното

Несреќна елиминација на Силекс, Михајлов задоволен од прикажаното

Заврши настапот во Конференциската лига на УЕФА и за македонскиот фудбалски претставник Силекс од Кратово. Со гол во 95 минута, во Кишињев, молдавски ... Прочитај повеќе

Проверка на факти: Ковид19

Смртта на пилотите од Бритиш Eрвејз не е поврзана со ковид вакцините

Смртта на пилотите од Бритиш Eрвејз не е поврзана со ковид вакцините

Преземено од: vistinomer.mk Информацијата дека четоврица пилоти на „Бритиш ервејз“ починале е точна, но не е вистина дека нивната смрт е поврза... Прочитај повеќе

Забава

СПЕКТАКЛ во август, најавен концерт на Цеца Ражњатовиќ во Пробиштип

СПЕКТАКЛ во август, најавен концерт на Цеца Ражњатовиќ во Пробиштип

Ова лето, Аква Парк Пробиштип ќе го одбележи својот јубилеј – 10 години АКВА ПАРК ПРОБИШТИП, со спектакуларен концерт на најголемата балканска ѕвезда,... Прочитај повеќе

Култура

Уште една песна напишана од раката на проф. Дара Ефремовска

Уште една песна напишана од раката на проф. Дара Ефремовска

Дојде 2021 лето Господово дојде мај, сабота -29ти, короната можеби уште трае, нашата средба пак не се одржа! Се подготвив за новата средба и ст... Прочитај повеќе

Туризам

Локалитетот „Камени кукли“ добива конкуренција во „Скаменети сватови“ во делчевско

Локалитетот „Камени кукли“ добива конкуренција во „Скаменети сватови“ во делчевско

Туристичката атракција „Камени кукли“ во кратовското село Куклица, која досега привлекуваше голем број туристи од земјава и странство, доби конкурен... Прочитај повеќе

Колумна

КОЛУМНА: Младите и дигиталната ера

КОЛУМНА: Младите и дигиталната ера

Живееме во дигитална ера. Децата се раѓаат со смартфон во едната и таблет во другата рака. Денешната мултимедијална култура овозможува уште на мала во... Прочитај повеќе

Пробиштип и К.Паланка

Општина Пробиштип ги награди со по 25.000 денари своите одбојкарски репрезентативци

Општина Пробиштип ги награди со по 25.000 денари своите одбојкарски репрезентативци

Одбојкарите Иван Андонов, Филип Николовски, Филип Савовски и Стојче Арсов  од Пробиштип, кои се во редовите на македонската репрезентација од општи... Прочитај повеќе

Здравје

АНКЕТА: Секој втор Македонец не сака да се вакцинира, ако мора, нека е Фајзер

АНКЕТА: Секој втор Македонец не сака да се вакцинира, ако мора, нека е Фајзер

Половина од граѓаните во Македонија би се вакцинирале против вирусот Ковид-19, покажува теренската анкета која ја спроведе Институтот за демократија. ... Прочитај повеќе

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2917
mod_vvisit_counterВчера4624
mod_vvisit_counterОваа недела16048
mod_vvisit_counterМинатата недела28635
mod_vvisit_counterОвој месец163717
mod_vvisit_counterМинатиот месец179642
mod_vvisit_counterВкупно15554351
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.