gogo

A+ R A-


Култура

altОпштина Кратово започнувајќи од 09 до 13 Јуни 2023 година, ќе ги реализира традиционалните "Денови на култура" во чии рамки ќе се организира:9 Јуни (петок) - Изложба "ФОТОГРАФИЈАТА ГО ИМА ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР" на БОБАН СТЕФАНОВСКИ во галерија на Музеј на град Кратово со почеток од 19:00...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=_sUc3E_IEc0

http://www.youtube.com/watch?v=l1hMWTeI9As

http://www.youtube.com/watch?v=0ppnOGiGrmE

http://www.youtube.com/watch?v=w8ofWHHe9r4

alt17.11.2022 (четврток) во 20:00 часотКино сала Кратововлез: 100 денариПРЕМИЕРА на филмот "КАЈМАК"Милчо МанчевскиСодржина на филмот: Две семејства си ја бараат среќата - пристојни на почетокот, среќни на крајот.Актери: Сара Климоска, Камка Тоциновски, Александар Микиќ, Симона...
Повеќе...
altВо Музејот на град Кратово денеска ќе биде отворена тематската етнолошка изложба „Везот – белег на традицијата во Кратовскиот регион“, која има за цел да го претстави везот од Кратовскиот регион од фондот на текстилни етнолошки предмети при Музејот на град Кратово.

Од...
Повеќе...
altОпштина Кратово Ве поканува на музичкиот настан КоритОН Фест на кој ќе настапуваат бендови и изведувачи во живо за сечиј вкус, а ќе има и добра забава со супер диџеји
Ќе Ве забавуваат:
Елена Баклава и Time's Project
Fiction
Виктор Апостоловски
DJs:
Superman
Melani Digit
Bole
Плато пред...
Повеќе...
Kино под отворено небо во Ранковце и КратовоЕвропската куќа Крива Паланка вечерва на плоштадот во Општина Ранковце организира кино под отворено небо, а утре (сабота) е во Кратово, како дел од летната културна програма што им ја нуди на младите од Североисточниот регион.

Проекциите се реализираат во рамки на...
Повеќе...
Отворена Сцена Театар Чекори - ,,ИзмамнициТеатарот „Чекори“ вечерва во 20 часот на сцената на Мултимедијалниот центар (кино сала) во Кратово премиерно ќе ја изведе претставата „Измамници“ од авторот Звонимир Бајсиќ, а во режија на Маја Ѓурчевска. Улогите во претставата ги толкуваат Давид Ангеловски и Даниел...
Повеќе...

Страница 1 од 42

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.