gogo

A+ R A-


Пробштип

Од септембра електронски дневници у свим школама, папирни одлазе у архивуИ во основно и во средно образование повеќе нема да има печатени дневници. Сите податоци ќе се запишуваат во електронскиот дневник, велат во БРО

Од учебната 2021/2022 година во училиштата повеќе нема да има печатени дневници. Наставниците ќе ја водат педагошката евиденција...
Повеќе...
altОдбојкарите Иван Андонов, Филип Николовски, Филип Савовски и Стојче Арсов  од Пробиштип, кои се во редовите на македонската репрезентација од општина Пробиштип добија вредносни ваучери од по 25.000 денари.  Четворицата одбојкари денеска имаа и средба со градоначалникот...
Повеќе...
altОдбојкарскиот репрезентативец Иван Андонов во ,,фото финиш“ го победи репрезентативниот колега Филип Николовски со разлика од само еден поен.Трето пласирана е сениорската фудбалска репрезентативка Ели Јаковска која исто така во ,,трката“ за третото место за само 3 поени...
Повеќе...
altСо цел да им се оддаде внимание и поддршка на спортистите кои што минатата 2020 година ја претставуваа општината Пробиштип во и надвор од државата, деновиве се формира независна граѓанска иницијатива за Избор на спортист на Општина Пробиштип.Обезбедени се спонзорства од...
Повеќе...
altКастм кар рејсинг тим на својот Фејсбук профил информираше дека денеска на ридско-брзинската трка во Пробиштип загина едно лице, кое било прегазено од автомобил Хонда на целната рамнина. Како што дознаваме, настраданиот бил редар на трката, а по ударот од автомобилот...
Повеќе...
altЛистата на најуспешните компании на Истокот минатата година ја предводи рудникот Саса од Македонска Каменица кој покажал профит од цели 42. 307 000 евра, но високо котираат и фирмите со седиште во пробиштип, Булмак (рудник Добрево) и ТАБ МАК (акумулатори).

Рудникот Булмак од...
Повеќе...
altСедумдесет и деветгодишниот Љубомир Митев, попознат како дедо Љубе, е ослободен од обвинението за убиство и ранување на напаѓачите во неговиот дом во кратовското село Којково пред 6 години, а доби две години услова казна да не го повтори делото за 4 години, за нелегално...
Повеќе...
altпштина Пробиштип со финансиска поддршка на Агенцијата за рурален развој ќе реализира три проекти во вредност од 55 милиони денари.

Завршува тендерската постапка за реконструкција на локалниот пат од Пробиштип до село Стрмош во должина од два и пол километри, ќе се...
Повеќе...

Страница 1 од 32

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска8071
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13444
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154322
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033389
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.