gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Редакција

altУредник на порталот „АБЕРЏИЈА - портал за Кратово и Осоговскиот регион“ е Оливер Арсовски. Роден во Кратово во 1977 година, професор по филозофија, логика и етика.

Со новинарство започна да се занимава во 2004 година, како дописник на дневните весници „ВЕСТ“, „Утрински весник“. Во новинарската кариера работел и за „Дневник“, „Вечер“ „Спортпрес“, „Топспорт“, „Екипа“, а соработувал и со спортските редакции на телевизиите „Макспот“ и „Алсат-М“, како и со спортските портали „Спортефе“ и „Спортски.мк“. Во моментов е ангажиран како дописник на националната телевизија „Сител“ и дневните весници „Македонски спорт“ и „Нова Македонија

Со свои новинарски прилози повремено на порталот учествуваат ученици од новинарската секција во кратовската гимназија.

контакт:

e-mail:        Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

mob:           075-648-310

facebook:    https://www.facebook.com/oliver.arsovski?ref=tn_tnmn

skype:        oliver.arsovski77

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3730
mod_vvisit_counterВчера9589
mod_vvisit_counterОваа недела26498
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец93084
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9232524
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.