gogo

A+ R A-


Девет мигранти од Египет и криумчар од земјава фатени во кратовско

Е-пошта Печати PDF
Во близина на Кратово, полициски службеници лишиле од слобода едно лице,  откако во неговиот автомобил биле пронајдени девет мигранти без документи.
 – Во близина на Кратово, полициски службеници го лишиле од слобода Д.С.(28) од Богданци, поради тоа што на регионалниот пат Страцин – Кратово, при преглед во неговото патничко возило „ауди А6 “, со бугарски национални ознаки, биле пронајдени девет лица мигранти без документи, а по нивно кажување, сите од Египет, соопштуваат од МВР.
Оттаму посочуваат дека лицето било приведено и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, додека мигрантите ќе бидат префрлени во Прифатниот транзитен центар во Гевгелија и Прифатниот центар за странци „Гази Баба” во Скопје.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1303
mod_vvisit_counterВчера5268
mod_vvisit_counterОваа недела6571
mod_vvisit_counterМинатата недела39506
mod_vvisit_counterОвој месец150242
mod_vvisit_counterМинатиот месец170051
mod_vvisit_counterВкупно13528727
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.