gogo

A+ R A-


Двајца кратовци го прекршиле полицискиот час, се соочуваат со драконска парична казна

Е-пошта Печати PDF

На подрачјето на општина Кратово во текот на изминатото деноноќие од слобода се лишени две лица кои не се придржувале до мерката забрана за движење на граѓани во временскиот период од 21.00 до 05.00 часот и против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Двајцата прекршители се соочуваат со драконска казна која изнесува 100 дневни глоби, или околу 2.000 евра.

Моментално во нашата општина 27 лица се наоѓаат во изолација и полицијата секојдневно ги проверува дали се во нивните домови.

извор - МИАПет лица го прекршиле полицискиот час, 44 граѓани се под медицински надзор, а 567 во изолација

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска198
mod_vvisit_counterВчера6058
mod_vvisit_counterОваа недела18574
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец12136
mod_vvisit_counterМинатиот месец221684
mod_vvisit_counterВкупно12813128
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.