gogo

A+ R A-


Почнува проектот „Медиумско описменување за критичен младински став“ - утре прес во Крива Паланка

Е-пошта Печати PDF

Центарот за аудиовизуелни умености, во соработка со медиумскиот партнер веб порталот „Аберџија“ и основните училишта од Крива Паланка, Кратово и Ранковце, започнува со реализација на проектот „Медиумско описменување за критичен младински став“. Проектот е дел од вториот циклус на под-грантови од проектот „Критинк“, кој го спроведуваат Фондацијата Метаморфозис и Евротинк-Центар за европски стратегии, финансиран од Европската Унија.
Промотивната прес конференција ќе се одржи во Крива Паланка во рамките на Деновите на медиумска писменост, кои се реализираат под мотото „Застани, размисли, провери!“.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5223
mod_vvisit_counterВчера5960
mod_vvisit_counterОваа недела39900
mod_vvisit_counterМинатата недела50240
mod_vvisit_counterОвој месец142239
mod_vvisit_counterМинатиот месец180850
mod_vvisit_counterВкупно14256599
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.