gogo

A+ R A-


Рудар од Кратово заврши во болница со тешки телесни повреди

Е-пошта Печати PDF

На 24.10.2021 околу 07.30 часот во СВР Штип било пријавено дека во рудник во с.Добрево, штипско, А.Д.(55) од Кратово се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи. Тој бил пренесен во Клиничка болница Штип за укажување лекарска помош. За настанот бил известен трудов инспектор, а увид на местото извршила екипа од СВР Штип.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2996
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела9361
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец37271
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16264858
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.