gogo

A+ R A-


СОУ „Mитко Пенџуклиски“ купи минибус за превоз на учениците

Е-пошта Печати PDF

Средното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ во Кратово изврши набавка на ново патничко возило, минибус „ИСУЗУ“ за потребите на учениците и вработените. Возилото со 27 седишта за патници во иднина ќе се користи за секојдневен превоз на ученици кои доаѓаат од селата во општината, а ќе биде користено и за ученички екскурзии и изведување на проектните активности.
Со набавката на возилото се планира во иднина да бидат заштедени средства кои досега се плаќаа на автопревозници од нашата општина.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3299
mod_vvisit_counterВчера8192
mod_vvisit_counterОваа недела23633
mod_vvisit_counterМинатата недела61516
mod_vvisit_counterОвој месец109185
mod_vvisit_counterМинатиот месец211270
mod_vvisit_counterВкупно14803307
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.