gogo

A+ R A-


Страшно невреме во Крилатица, однесен мост, уништени овоштарници од град

Е-пошта Печати PDF

Невремето што синоќа го зафати Кратово и околните села направи огромни финансиски штети, за што сведочат фотографиите кои денес ги добивме од жителите на селата Крилатица и Трновац. Надојдената Крива Река го однела мостот во маалата Лазинци, а според информациите од терен отсеени се десетина куќи и фамилии со мали деца. Градот што паѓал со големина на орев комплетно го уништил родот на овоштарниците со јаболка и крушки, а огромна штета имало и во лозјата. Впрочем, сликите од терен говорат низ каква голгота минале жителите на Крилатица.
фото - Виктор Георгиевски
alt

alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1392
mod_vvisit_counterВчера10683
mod_vvisit_counterОваа недела53173
mod_vvisit_counterМинатата недела57648
mod_vvisit_counterОвој месец117240
mod_vvisit_counterМинатиот месец256384
mod_vvisit_counterВкупно15067746
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.