gogo

A+ R A-


Утре (петок) авионско прскање против комарци во Кратово

Е-пошта Печати PDF

Поради неповолни временски услови и врнежи од дожд утринава, планираното прво прскање против комарци на подрачјето на општините Крива Паланка и Кратово за 2020 година е одложено за утре. Доколку временските услови бидат поволни, утре, 19 јуни, во раните утрински часови, во периодот од пет до осум часот ќе се изврши авионското прскање за заштита од комарци на подрачјето на општина Кратово и на Општина Крива Паланка.

Одговорните ги информираат сопствениците на пчелни семејства во времето на прскање и три до четири часа подоцна, да ги затворат кошниците со пчели заради можноста од влијание на средствата со кое се врши прскањето врз безбедноста на пчелите.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска4847
mod_vvisit_counterВчера5960
mod_vvisit_counterОваа недела39524
mod_vvisit_counterМинатата недела50240
mod_vvisit_counterОвој месец141863
mod_vvisit_counterМинатиот месец180850
mod_vvisit_counterВкупно14256223
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.