gogo

A+ R A-


Во Кратово за три часа собрани 290 потписи против законот за попис

Е-пошта Печати PDF

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја започна иницијативата за собирање на потписи против пописот кој власта сака да го спроведе во земјата. Собирањето потписи започна на десетици пунктови ширум земјата. Партиските ограноци на ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија на Македонија поставија два штанда на плоштадот „Павел Шатев“ во Кратово, каде денеска во периодот од 12 до 15 часот се потпишаа 290 граѓани, давајќи поддршка за одложување на пописот планиран за април месец.
Акцијата за собирање потписи продолжува и во следните дваесеттина дена.

alt
alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска307
mod_vvisit_counterВчера5573
mod_vvisit_counterОваа недела18413
mod_vvisit_counterМинатата недела42375
mod_vvisit_counterОвој месец100768
mod_vvisit_counterМинатиот месец260486
mod_vvisit_counterВкупно15311760
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.