gogo

A+ R A-


За три месеци во Кратово починале 29 лица, а се родиле 11 деца

Е-пошта Печати PDF

Вкупно 11 деца биле родени на подрачјето на Општина Кратово во текот на четвртото тримесечје од 2019 година, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Во наведениот период починале 29 лица, што значи негативен прираст од 18 лица за период од три месеци. Склучени се 8 бракови, а разведени еден брачен пар.

Негативен природен прираст имаат и во Крива Паланка.

Бројот на починати во Крива Паланка во последните три месеци од 2019 година изнесувал 49, а се родиле 39 деца. Се склучиле 40 нови бракови, а ниту еден пар не се развел.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2221
mod_vvisit_counterВчера5847
mod_vvisit_counterОваа недела26941
mod_vvisit_counterМинатата недела50529
mod_vvisit_counterОвој месец198885
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12778193
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.