gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Порталот „АБЕРЏИЈА“ слави 5 години постоење

5-yearsКако вчера да беше денот кога се појави првиот текст на порталот „АБЕРЏИЈА“. На 21 јануари 2010-та година, осамна првата статија. Од тогаш до денес минаа пет години, беа објавени над 2.500 статии, безброј авторски фотографии, илјадници лајкови на Фејсбук. Денес „АБЕРЏИЈА“ - порталот за Кратово и Осоговскиот регион слави пет години постоење. Статистиката вели дека порталот за пет години забележал 1.858.946 посети, дневната посета последниве месеци се стабилизира на 3.000 до 4.000 посети, со 4.000 фанови на фејсбук-страната.alt
Бројките континуирано растат, порталот од ден на ден и квантитативно и квалитативно расте, а тоа веќе го препознава и бизнис-секторот, кој се почесто одлучува своите реклами да ги пласира на порталот. Откако пред две години порталот беше редизајниран, деновиве очекувајте порталот да го видите во потполно ново руво, со нов модерен дизајн. Честитките за новиот дизајн ќе отидат на контото на младиот веб-дизајнер Мартин Марковски, човекот кој има изработено стотици веб-страни на клиенти од целиот свет и кој несебично го помага порталот. Благодарение и на поддршката од читателите, се надевам на уште многу јубилеи на нашиот и ваш портал.
altПоздрав и се читаме...
Искрено Ваш,
Оливер Арсовски

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2673
mod_vvisit_counterВчера4377
mod_vvisit_counterОваа недела17142
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец39830
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10519236
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.