gogo

A+ R A-


Апел за помош на семејството Василевски со три мали дечиња

Трајче Василевски и неговото семејство живеат во Куманово. Не се срамат да кжат дека биле азиланти, дека спиеле под мостови дека биле бездомици. Затоа сега со гордост ја покажуваат куќичката која успеале да ја направат ама знаат дека е нивна иако кровот прокиснува постои опасност да се запалат од струјата , нема излолација. Но на немаштијата и нема крај сега ги навјасале здраствени проблеми. Трајче има проблем со срцето но срце го боли за ќерката која има мака со едното уво и полека оглувува. Трајче моли за работа некоја полесна поради здраствените проблеми но чесна. Тој бил дете без родители како што вели дете на државата. Сега има свои деца за кои вели не се понакви од другите деца , но заслушуваат родители какви што тој ги немал, да се грижат за нив да ги нахранат да ги лекуваат. Дајте ми работа ќерка ми оглувува треба да се лекува, а најмногу ...

https://www.dosie.mk/my-secret-dosie/dajte-mi-rabota-kjerka-mi-ogluvuva-treba-da-se-lekuva-a-najmnogu-od-se-saka-da-pee/

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2556
mod_vvisit_counterВчера5120
mod_vvisit_counterОваа недела20518
mod_vvisit_counterМинатата недела47385
mod_vvisit_counterОвој месец75849
mod_vvisit_counterМинатиот месец224902
mod_vvisit_counterВкупно13284283
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.