gogo

A+ R A-


Кратовчанец загина во сообраќајка на влезот во Скопје

На автaltопатот Скопје – Куманово, кај клучката Хиподром, вчера во 6 часот и 20 минути се случила сообраќајна незгода во која едно лице го загуби животот. Како што соопштуваат од полицијата, дошло до судир на патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски таблички, управувано од граѓанин на Скопје и патничко моторно возило „пасат“ со кумановски регистарски таблички, управувано од граѓанин на Кратово.

По незгодата повредените со возило на Брза помош биле пренесени во Ургентен центар „Мајка Тереза“ каде што и покрај укажаната помош, кратовчанецот Орце Величковски им подлегнал на повредите, а на двајцата возачи и на двајцата сопатници им биле констатирани телесни повреди.

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2822
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела9187
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец37097
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16264684
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.