gogo

A+ R A-


Крива Паланка жали по Фросина, студентката која беше прегазена од несовесен возач

alt

Дваесет годишната Фросина Ц. од Крива Паланка, која најверојатно во Скопје престојувала како студентка, е девојката која што вчера почина во сообраќајна несреќа кај Универзачната сала откако беше удрена од автомобил „Хонда“ со скопски регистарски таблички.

Според податоците на полицијата, несреќата се случила во 20.50часот. Возачот на „Хондата“ Љ.Б. (26) најверојатно со голема брзина, според очевидци од 160 на час, удрил во Фросина која починала на местото на несреќата.

Возачот меѓутоа првично побегнал од местото на несреќата, но по дваесетина минути, односно во 21.10 часот, сам се пријавил во полициската станица во Ѓорче Петров каде што раскажал што се случило.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5888
mod_vvisit_counterВчера5880
mod_vvisit_counterОваа недела18206
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец11768
mod_vvisit_counterМинатиот месец221684
mod_vvisit_counterВкупно12812760
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.