gogo

A+ R A-


Кривопаланчанец се задушил од запалени алишта во својот дом

На 08.01.2015 година во 11.30 часот во ПС-ОН-Крива Паланка било пријавено дека во с.Дурачка Река, Орце И.(50) починал како последица на гушење од чад.

3e2a0668c3a72cc0ccb3bd56b298cacc

Имено, од шпорет на дрва се запалиле дел од кујнските елементи и алишта. Увид на местото на настанот извршиле инспектори од НККР, а од страна на лекар од ЈЗО-Куманово констатирано е дека нема траги на насилство и дека причината за смртта е труење со јаглероден моноксид. Со согласност на ЈО, телото на починатиот е оставено на семејството.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3340
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела9705
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец37615
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16265202
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.