gogo

A+ R A-


Несреќа на патот Крива Паланка - Кратово: Со Мерцедесот излетал од коловоз

alt

Вчеравечер на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово камион излетал од патот.

Според полицијата во 23.30 часот на А-2, на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово, поточно кај месноста „Потрчин дол“ во атар на село Петралица-Крива Паланка, се случила сообраќајна незгода во која Б.А.(34) од Турција, управувајќи камион мерцедес со полуприколка, изгубил контрола над возилото и излетал надвор од коловозот.

Од незгодата причинета е само материјална штета, а  повредени лица нема.

Увид на лице место извршила екипа од ПС-Крива Паланка.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2109
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела8474
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец36384
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16263971
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.