gogo

A+ R A-


Се преврте автобус кај Ранковце, 26 бугарски туристи повредени

af75f48e7e0b4436f9ee3a6168b816f9_LДваесет и шест лица се повредени од кои пет се здобиле со потешки повредени во сообраќајната несреќа што се случила синоќа околу 21 часот и 30 минути откако автобус кој се движел на магистралниот пат А-2 Куманово – Крива Паланка излетал од патот.

СВР Куманово информира дека до сообраќајната несреќа дошло откако возачот Л.И. (47) од Бугарија управувајќи го автобусот во близина на критичното место во село Опила, Општина Ранковце, изгубил контрола врз возилото, излетал надвор од магистралниот пат на десната страна по што удрил во дрво и се превртел на десната бочна страна.

Повредените лица се пренесени во Ургентниот центар во Крива Паланка каде им е укажана лекарска помош.

Увид на лице место извршила увидна екипа на СВР Куманово.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2626
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела8991
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец36901
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16264488
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.