gogo

A+ R A-


Татко и син од Кратово загинаа во сообраќајна несреќа кај Страцин

Две лице починаа, а едно е повредено во сообраќајна несреќа што се случила денеска на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка во близина на Страцин, потврди СВР Куманово.

alt

Во сообраќајната несреќа која се случила во 9:40 часот учествувале две патнички моторни возила „фиат пунто” со кумановски регистарски ознаки.

Дознаваме дека двете починати лица, татко и син, се од Железница, а се работи за Блажо и Филип Георгиевски.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1762
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела19270
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец95508
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15824635
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.