gogo

A+ R A-


Кратово - градот на златото, рударството и алхемијата (ВИДЕО)

За старата жгура полна со злато, за Кратовското олово за црквите во Ќустендил, Софија и Цариград, за златоносните реки и друго...
Стевче Доневски разговара со Никола Ристевски снимено во етно-куќа „Шанчева“
Инсерт од документарниот филм за Кратовско - Злетовската област
Продукција Аристон 2021

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2839
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела9204
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец37114
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16264701
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.