gogo

A+ R A-


Пробиштип ги избра најдобрите спортисти за 2018-та година, Јаковска и Анастасовски лауреати

Фудбалерот на ФК “Рудар” Дарко Анастасовски и фудбалерката на ФК “Истатов” Ели Јаковска се нај спортистите за 2018 година. Спортски клуб на годината е ОК “Весна Пробиштип”. На Ванчо Лепитков, Киро Димитриевски и Димче Анастасовски доделени се благодарници за особен придонес во развојот на спортот. Посебна благодарница за најсестран апортист на сите времиња е доделена на Александар Илиевски – Цанко, а од општината им се заблагодарија и на компаниите ТАБ МАК и БУЛМАК за нивната поддршка на спортот. Доделени се благодарници на сите активни спортски клубови за придонес во спортот.

sportist 2018 - 4

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1292
mod_vvisit_counterВчера5268
mod_vvisit_counterОваа недела6560
mod_vvisit_counterМинатата недела39506
mod_vvisit_counterОвој месец150231
mod_vvisit_counterМинатиот месец170051
mod_vvisit_counterВкупно13528716
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.