gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Ангелче Тимовски потпиша за бугарскиот прволигаш Ботев Враца

altАнгелче Тимовски, денсиот бек на Силекс, кариерата ја продолжува во новиот бугарски прволигаш Ботев од Враца. Тој целата своја досегашна кариера ја мина во дрeсот на Силекс, почнувајќи од кадетските категории, па се до сениорскиот тим, а забележа и неколку настапи во младата репрезентација на Македонија.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1711
mod_vvisit_counterВчера4962
mod_vvisit_counterОваа недела23272
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец77865
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10106755
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.