gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Дурански се врати во Силекс, Недељковиќ го одбра Работнички

ФК Силекс денеска донесе уште една екстра засилување за следната сезона. По пауза од една година, Филип Дурански повторно ќе го носи дресот на кратовски Силекс. По двете сезони минати во дресот на Работнички, 26-годишниот Дурански во новата сезона се очекува да го засили средниот ред на Силекс, тимот во кој настапуваше од 2014 до 2016 година.

Кратовци беа во преговори и со Игор Недељковиќ, но крилниот напаѓач кој направи име во Силекс, одбра да го носи дресот на Работнички.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска620
mod_vvisit_counterВчера2768
mod_vvisit_counterОваа недела3388
mod_vvisit_counterМинатата недела24024
mod_vvisit_counterОвој месец66958
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10343566
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.