gogo

A+ R A-


Екс-вардарецот Филип Стојчевски нов играч на Силекс

Екипата на Силекс од Кратово можеби следната сезона ќе се натпреварува во второлигашката конкуренција, но во секој случај право прволигашки тим. Едноставно конкуренцијата во втората лига Запад е силна па мора екипите така и да се однесуваат.

Нов играч од денес на Силекс е Филип Стојчевски, некогашниот македонски младински репрезентативец кој во својата кариера досега има настапувано за екипите на Металург, Вардар, Ренова, Работнички, а еве сега му пристапува и на Силекс.

Се работи за млад 22. годишен фудбалер кој има што многу да покаже во периодот кој следува и кој за тренерот Горазд Михаилов ќе биде опција за неколку позиции во тимот.

Среќен роденден Филип Стојчевски

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1158
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела18666
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец94904
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15824031
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.