gogo

A+ R A-


ФК Силекс се заканува со напуштање на лигата, бара санкции за „местачите“

По се понагласените шпекулации во домашната спортска јавност околу сомнителните резултатски апилози на двата последни натпревари на струмичка Беласица на кои успеа да слави против Академија Пандев и против Шкендија, со соопштение до јавноста се огласија од ФК Силекс кои бараат ФФМ да го прекине првенството и да го прегласи за нерегуларно, а инволвираните во нерегуларностите да бидат санкционирани. Доколку тоа не се случи од ФК Силекс најавуваат разгледување на можноста за напуштање на лигата.

alt

СООПШТЕНИЕТО ОД ФК СИЛЕКС ВИ ГО ПРЕНЕСУВАМЕ ВО ЦЕЛОСТ:

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска580
mod_vvisit_counterВчера6459
mod_vvisit_counterОваа недела7039
mod_vvisit_counterМинатата недела45193
mod_vvisit_counterОвој месец32582
mod_vvisit_counterМинатиот месец182540
mod_vvisit_counterВкупно13016114
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.