gogo

A+ R A-


Иако не бранеа, Божиновски и Богатинов добро ќе кешираат од пласманот на ЕП

Голманите Даниел Божиновски и Мартин Богатинов, иако беа само резерви на клупата во двата историски меча на македонската репрезентација против Косово и Грузија, сепак, добро ќе се „опарат“. Според информациите до кои дојде порталот „Спорт1“, и двајцата ќе добијат премија од по 25.000 евра. Богатинов беше резерва против Грузија, а Божиновски против Косово.
Даниел Божиновски беше повикан и за дуелот со Грузија, но поради инфекција со коронавирус, отпадна од списокот во последен момент. Доколку беше учесник во финалниот бараж со Грузија, ќе инкасираше неверојатни 62.500 евра, колку што заработи Дамјан Шишковски, кој беше резерва на двата меча.
Да им посакаме добри настапи пролетва во своите клубови и на лето да бидат од континенталниот собир наречен ЕУРО 2021.
alt

Даниел Божиновски се сели во Азербејџан, потпишува за Сабаил - Sportmedia.mk

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3722
mod_vvisit_counterВчера8192
mod_vvisit_counterОваа недела24056
mod_vvisit_counterМинатата недела61516
mod_vvisit_counterОвој месец109608
mod_vvisit_counterМинатиот месец211270
mod_vvisit_counterВкупно14803730
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.