gogo

A+ R A-


Карабах - Силекс 4-0, кратовци се простија од ЛШ, продолжуваат во Лига Европа

88’ – Убава шанса за Карабах преку Џафаркулиев, но топката завршува за малку крај голот

4:0 80’ – Силекс не користи, но затоа Карабах погоди. Озобиќ асистира повторно, а Емрели погоди во мрежата на Силекс за уште поубедливо водство

64’ – Сега Тантуровски немаше среќа. Шутира, топката закачи некој од одбраната на Карабах и ја погоди стативата

63’ – Повторно Ивановски во шанса, овој пат погоди во надворешниот дел од мрежата

56’ – Статива! Најсериозна шанса за Силекс преку Ивановски, но рамката од голот сојузник за Карабах. Потоа истиот играч шутира, но голманот на Карабах одбрани

3:0 52’ – Повторно изведен корнер, на првиот дирек Ромеро до Герер кој повторно стрела за 3:0

46’ – Почеток на второто полувреме

КРАЈ НА ПРВИОТ ДЕЛ. КАРАБАХ – СИЛЕКС 2:0

41’ – Реакција на играчите на Силекс кон судиите за голот, но одлуката не е сменета. Карчески доби и жолт картон поради протестите кон арбитрите

2:0 40’ – Матиќ центрира од корнер, топката ја испушти Божиновски до Герер кој стрела во мрежата

20’ – По загубена топка на Матиќ, закана од Тантуровски, но непрецизно по голот на Карабах

15’ – Двојна шанса за Карабах, најпрво Озобич шутираше непрецизно, а потоа Божиновски го брани ударот на Медведев

1:0 11’ – Гол за Карабах. Ромеро по една убава акција изби сам одкосо од десно и го совлада Божиновски за водство на домашниот тим

4’ – Првиот удар на мечот го има Силекс преку Мустафов, но безопасно

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска697
mod_vvisit_counterВчера5667
mod_vvisit_counterОваа недела39192
mod_vvisit_counterМинатата недела46511
mod_vvisit_counterОвој месец174694
mod_vvisit_counterМинатиот месец180147
mod_vvisit_counterВкупно13899448
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.