gogo

A+ R A-


Коцев се пресели во Грција, Додев потпиша за Брегалница

Фотографија на Ένωση Πανασπροπυργιακού - Δόξας Ασπροπύργου.Довчерашниот бек на Силекс, Стефан Коцев, кариерата ја продолжува во соседна Грција. Тој денес потиша за грчкиот третолигаш Еносис Аспропиргос. Иако се очекуваше тој да се врати во матичниот клуб Брегалница, сепак, се одлучи на прв трансфер во неговата кариера надвор од границите на земјава.
Затоа Дарко Додев многу не размислуваше и од прва ја прифати понудата на штипскиот второлигаш Брегалница. Екстраталентираниот крилен напаѓач навидум направи чекор назад во кариерата, затоа што си замина од стабилен и трофеен клуб каков што е Силекс, а потпиша за вторлигаш кој прашање е дали напролет ќе се избори за влез во елитата, имајќи предвид дека битката во втората лига е жестока и за првата позиција конкуриррат 4-5 клубови.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3117
mod_vvisit_counterВчера5847
mod_vvisit_counterОваа недела27837
mod_vvisit_counterМинатата недела50529
mod_vvisit_counterОвој месец199781
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12779089
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.