gogo

A+ R A-


КУП: Силекс против Брегалница ќе го напаѓа полуфиналето

Денеска во Фудбалската федерација на Македонија беа извлечени паровите за четвртфиналето во Купот на Македонија. Кратовци ќе бидат сведоци на уште едно големо дерби на Истокот, дуел меѓу Силекс и Брегалница, со само една пресметка во Кратово која ќе го даде патникот во полуфиналето. Тоа ќе биде повторно враќање во Кратово на играчи кои се афирмираа во дресот на Силекс, а сега се во Брегалница, како Дарко Додев, Боби Георгиев, Стефан Коцев, Филип Миленковски, како и на екс тренерот на кратовци, Марјан Секуловски - Мане.

ДВОЈКИ ЧЕТВРТФИНАЛЕ КУП НА МАКЕДОНИЈА

ПЕЛИСТЕР - ВАРДАР 
СИЛЕКС - БРЕГАЛНИЦА 
ШКЕНДИЈА - СТРУГА
МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. - ШКУПИ

Натпреварите се играат на 24. ноември со почеток од 13:00 часот.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1782
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела8147
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец36057
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16263644
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.