gogo

A+ R A-


Љамалари играч на полусезоната, Манасиевски најдобар млад играч на Силекс

На заедничкиот ручек, со кој ставија точка на есенската полусезона, во таборот на кратовски Силекс се доделија неколку признанија. За најдобар играч на Силекс во есенскиот дел признание доби Арсим Љамалари. За најдобар млад играч признание доби Давид Манасиевски, за најубав гол на Силекс во есенскиот дел признание доби Бурхан Алии, а за играч со најголем напредок награда доби Благоја Спиркоски.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.