gogo

A+ R A-


Мартин Богатинов останува на голот на Етникос Ахна до 2021 годинао

Македонскиот голман Мартин Богатинов нема да менува средина и ќе остане да брани на Кипар и наредната сезона.

Богатинов, кој има 34 години, стави потпис на нов едногодишен договор со Етникос Ахна. Чуварот на мрежата е дел од колективот од 2015 година, па беше лесно двете страни да се договорат за обнова на соработката.

Некогашниот репрезентативец на Македонија брани на Кипар од 2014 година. Покрај за Етникос, тој настапуваше и за екипата на Ермис.

Претходно, искусниот голман беше дел од Стеауа, Карпати Лвив, Работнички, Тетекс, Вардар, Цементарница и Силекс.

alt

 

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5855
mod_vvisit_counterВчера7535
mod_vvisit_counterОваа недела25981
mod_vvisit_counterМинатата недела45193
mod_vvisit_counterОвој месец51524
mod_vvisit_counterМинатиот месец182540
mod_vvisit_counterВкупно13035056
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.