gogo

A+ R A-


Навивачки конвој утре патува за Ѓорче да го бодри Силекс во баражот со Тиквеш

Се известуваат сите симпатизери на Силекс дека за утрешниот бараж натпревар помеѓу екипите на Силекс и Тиквеш има обезбедено автобуски превоз. Дуелот се игра на стадионот во Ѓорче Петров со почеток во 16.30 часот.
Собирот е закажан 14:15ч. а тргнувањето е ТОЧНО ВО 14:45ч. од Автобуската станица во Кратово. Нашиот град заслужува да има прволигаш, на Силекс сме му потребни повеќе од било кога, пишува на ФБ страната на ФК Силекс
Фотографија на FK Sileks.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска448
mod_vvisit_counterВчера6459
mod_vvisit_counterОваа недела6907
mod_vvisit_counterМинатата недела45193
mod_vvisit_counterОвој месец32450
mod_vvisit_counterМинатиот месец182540
mod_vvisit_counterВкупно13015982
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.