gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Не заигра ни минута во Ботев, Тимовски спогодбено раскина со бугарскиот прволигаш

altПред неполн месец потпиша за новиот бугарски прволигаш Ботев Враца, а не дочека да заигра ниту една минута на официјален меч во новиот клуб. Ова му се случи на пробиштипјанецот Ангелче Тимовски, кој од денес повторно е слободен играч во потрага по нов клуб, откако спогодбено го раскина договорот со Ботев. Неофицијално дознаваме дека клубот не ги испочитувал договорените услови со Тимовски, па од тие причини поранешниот играч на Силекс одлучи да си замине од таборот на Ботев Враца.
Сега на потег се македонските клубови, кои добро се запознаени со квалитетите на Тимовски, иако не е исклучена опцијата Тимовски повторно  да направи интернационален трансфер.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2682
mod_vvisit_counterВчера4377
mod_vvisit_counterОваа недела17151
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец39839
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10519245
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.