gogo

A+ R A-


Пукна фудбалската топка, фудбал во земјава ќе нема до август?

Пет заразени фудбалери во Ренова!
Двајца заразени во Шкендија!
Македонија ЃП почна, па ги прекина сите активности во следниот период!
Шкупи и Струга Трим Лум не сакааат коронавирус тест, бидејќи не му верувале на Синдикатот на фудбалери и Аџибадем!
Вардар, Работнички, Борец и Академија Пандев си тераат тренинзи, ко да се од друга планета!
Силекс не само што не почнал со тренинзи, туку сеуште не направил ниту прозивка на фудбалерите. Грижата за здравјето на фудбалерите им е на прво место!
ФФМ и претседателот Сејдини молчат, веројатно планираат да продолжи шампионатот!
Во ова корона-лудило, едно е сигурно. Фудбалската топка пукна, а фудбал во Македонија тешко дека ќе гледаме во јуни јули!

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2791
mod_vvisit_counterВчера5960
mod_vvisit_counterОваа недела37468
mod_vvisit_counterМинатата недела50240
mod_vvisit_counterОвој месец139807
mod_vvisit_counterМинатиот месец180850
mod_vvisit_counterВкупно14254167
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.