gogo

A+ R A-


Реприза од пред две години, Силекс преку Тиквеш ќе брка опстанок во елитата

Силекс – Тиквеш и Ренова – Охрид ќе се сретнат во баражот за опстанок во Првата македонска фудбалска лига, одлучи денешната ждрепка. Силекс заврши како 9. во ПМФЛ, додека Тиквеш беше втор во ВМФЛ – Исток. Овој натпревар ќе се игра на националната арена „Тодор Проески“.

Од друга страна десетто пласираната Ренова ќе игра против второпласираниот од ВМФЛ Запад, Охрид на тренинг комплексот „Петар Милошевски“ во Скопје.

И двата натпревари  се закажани за 25. мај 2021 година (вторник). Доколку мечот заврши без победник во регуларните 90 минути веднаш ќе се пристапи кон изведување на пенали.Нема шега со Силекс, го совлада Тиквеш среде Кавадарци со 4:0... -  Sportmedia.mk

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1350
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела18858
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец95096
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15824223
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.