gogo

A+ R A-


Силекс договори контролки со Вардар, Беласица, Ак.Пандев, Радник Сурдулица...

Нашиот претставник во квалификациите во ЛШ, прволигашот Силекс од Кратово, одлучи летните подговотвки да ги спроведе во Кратово, подготвувајќи се за настап во фудбалска Европа и настап во ПМФЛ во претстојната сезона. Дел од спаринг-противниците со кои ќе се одиграат пријателски средби се познати, а планот е да се одигра со Беласица (15 јули), Вардар и А. Пандев (18 и 22 јули), Брегалница 1 август. Се бараат ривали за 11 и 25 јули, а начелно е договорена контролна средба со српскиот суперлигаш Радник Сурдулица, каде настапува поранешниот играч на Силекс, Боби Георгиев.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска790
mod_vvisit_counterВчера5713
mod_vvisit_counterОваа недела36282
mod_vvisit_counterМинатата недела54754
mod_vvisit_counterОвој месец44228
mod_vvisit_counterМинатиот месец224902
mod_vvisit_counterВкупно13252662
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.