gogo

A+ R A-


Силекс го искористи распадот на Победа, ги донесе Тимовски и Карчевски

Распадот кој владее во прилепска Победа го искористи Силекс, кој успеа да го договори и потпише Даниел Карчески, а од Прилеп во Кратово се врати на Ангелче Тимовски. Претходно кратовци потпишаа и со крилото на Тиквеш, Иван Ивановски, како и со Кристијан Костовски од Македонија ЃП.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2267
mod_vvisit_counterВчера3757
mod_vvisit_counterОваа недела2267
mod_vvisit_counterМинатата недела26603
mod_vvisit_counterОвој месец60131
mod_vvisit_counterМинатиот месец103852
mod_vvisit_counterВкупно11737277
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.