gogo

A+ R A-


Силекс избира меѓу Астана, Карабах, Макаби ТА и Динамо Тбилиси

Кратовски Силекс ги дозна четирите можни ривали во Лигата на шампионите, откако УЕФА ги подели екипите во групите пред ждрепката која треба да се одржи во Нион.

Силекс е меѓу неносителите, заедно со Динамо Брест, Рига и Тирана. Можни противници се Астана (Казахстан), Карабах (Азербејџан), Макаби Тел-Авив (Израел) и Динамо Тбилиси (Грузија).

Во оваа фаза ќе се игра само еден натпревар, а со ждрепка ќе се одлучи кој ќе биде домаќин. Дуелите се на програмата на 18/19 август.

Постои опција доколку Силекс е домаќин натпреварот да се игра на неутрален терен, а опции се Кипар, Унгарија, Полска и Грција.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска960
mod_vvisit_counterВчера5268
mod_vvisit_counterОваа недела6228
mod_vvisit_counterМинатата недела39506
mod_vvisit_counterОвој месец149899
mod_vvisit_counterМинатиот месец170051
mod_vvisit_counterВкупно13528384
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.