gogo

A+ R A-


Силекс киксна со Гостивар, Воска се доближи на -7

Силекс по втор пат сезонава не успеа да го совлада Гостивар, иако кратовци први стигнаа до водство преку Спиркоски во 30-тата минута. Само четири минути подоцна гостиварци израмнија преку Велинов.
Во вториот дел Каланоски пропушти можност да му донесе три бода на својот тим.alt


Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.