gogo

A+ R A-


Силекс ќе се соочи со косовска Дрита во Лига Европа

Ако во квалификациите за ЛШ кратовци немаа среќа и налетаа на силниот Карабах, во жребот за ЛЕ сотсавот од Кратово имаше среќа. Силекс ќе игра дома против косовска Дрита Гњилане во „соседското дерби“ во второто коло од квалификациите во шампионската група во Лига Европа.

Кратовци успеаа да ги избегнат многу посилните и понезгодни екипи како Арарат, Астана, Динамо Тбилиси, па го добија на денешната ждрепка во Нион, единствениот неносител во својата група, Дрита, која ја води поранешниот тренер и фудбалер на Шкупи, Ардијан Нухии.

Дрита испадна од квалификациите за ЛШ, поради позитивни случаи на коронавирус уште за време на претквалификациите, па сега ќе се соочи со кратовци во мечот кој според програмата треба да се игра на 17 септември.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска878
mod_vvisit_counterВчера5268
mod_vvisit_counterОваа недела6146
mod_vvisit_counterМинатата недела39506
mod_vvisit_counterОвој месец149817
mod_vvisit_counterМинатиот месец170051
mod_vvisit_counterВкупно13528302
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.