gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Силекс - Победа: Битка на поранешни шампиони, a сега битка за опстанок

Некогаш имаа пресметки за титула, но сега, за жал играат за гол прволигашки живот. Силекс и Победа во 14 часот играат за три толку потребни бодови, бодови за спас, бодови кои можат да се покажат пресудни за натамошниот развој на настаните. кратовци по трите ремија во пролетниот дел од сезоната, посакуваат триумф кој ќе значи големи шест бода предност пред прилепчани, а можеби и пред Беласица, доколку денес загуби од Вардар.
Атмосферата е добра во таборот на кратовци, времето прекрасно денес во Кратово, а се очекува и голем број навивачи да дојдат на трибините, имајќи предвид дека денес е Прочка и многу кратовчани викендов се дојдени во Кратово.
Љубителите на фудбалот денес сакаат триумф, сакаат три бода, а ма играчите останува да остават срце на терен и да ја израдуваат публиката.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска47
mod_vvisit_counterВчера3192
mod_vvisit_counterОваа недела6189
mod_vvisit_counterМинатата недела21867
mod_vvisit_counterОвој месец58313
mod_vvisit_counterМинатиот месец99012
mod_vvisit_counterВкупно10858456
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.