gogo

A+ R A-


Силекс закажа КУП финале со Академија Пандев на 19 мај


СТРУГА ТРИМ ЛУМ – СИЛЕКС 0:1 (0:0)

Судија: Крумислав Ѓорѓиев (Штип). Стрелци: Каракамишев 82. (СИЛ). Ж. Картони: Јахја, Таири, Ристевски, Б. Шабани (СТР), Мустафов, Ј. Серафимовски, Ивановски (СИЛ). Ц. Картони: Јахја 84. (СТР).

Играч на натпреварот: Ристе Каракамишев (Силекс).

СТРУГА ТРИМ ЛУМ: Мирселовски, Ристевски, Цаке, Јахја, Таири, Алтипармаковски, Миленковски, Мециновиќ, Б. Шабани, Скендери (46. Лена), Босанчиќ.

СИЛЕКС: Божиновски, Манасиевски (55. В. Серафимовски), Драшковиќ, Каракамишев, Ивановски (90+4. Галевски), Ј. Серафимовски, Горгиев, Мустафов, Ристов, Карчески (66. Додевски), Тантуровски (66. Ѓорѓевиќ)

Полувреме: Тврдо, борбено играат Струга Трим Лум и Силекс, но мрежите мируваат!Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.