gogo

A+ R A-


Силекс замина за Анталија на дуели со Шахтјор, Арсенал, Нови Пазар...

Фудбалерите на Силекс, заедно со стручниот штаб и дел од раководството на клубот, утринава летнаа за Анталија, каде ќе ја одработат главната фаза од тековните подготовки. Експедицијата на Силекс во добра атмосфера отпатува за познатиот спортско – туристички центар во Турција, тука се и новите имиња, засилувањата за пролетниот дел.

Силекс ќе одигра и неколку пријателски средби, и тоа против Шахтјор Доњецк, Арсенал Тула, Нови Пазар и други.

Покрај Силекс, оваа зима во Анталија ќе се подготвуваат и Шкупи (чаирчани се веќе таму), потоа Шкендија, Македонија ЃП, Академија Пандев.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.