gogo

A+ R A-


Силекс започна со триумф, Тантуровски погоди против Беласица

Новото засилување на кратовци, Дејан Тантуровски, со својот прв гол во дресот на Силекс му донесе триумф на својот тим на пријателската средба одиграна попладнево во Струмица со Беласица. Скопјанецот погоди рано, уште во петтата минута, а до крајот на мечот Силекс пропуштил повеќе добри прилики за поубедлива победа.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2654
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела9019
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец36929
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16264516
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.